Jakiej firmy ekspres do kawy? Poradnik

Większość z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki ulubionej kawy. Jednak dla każdego z nas, idealna kawa wygląda inaczej – jedni wolą kawę parzoną, inni wybierają latte. Ci, dla których idealna kawa musi być z ekspresu do kawy, często zastanawiają się jaki ekspres wybrać. Jeżeli należysz do tej grupy kawoszy i szukasz ekspresu, podpowiadamy, na co zwrócić uwagę.

Popularni producenci ekspresów do kawy w Polsce

Popularni producenci ekspresów do kawy w Polsce

Na rynku dostępnych jest szereg producentów oferujący kilka rodzajów i modeli ekspresów do kawy, które różnią się sposobem zaparzenia naparu, gabarytami, parametrami urządzania oraz oczywiście ceną. Oferta jest bardzo szeroka, a więc nie ma się co dziwić, że przy wyborze ekspresu często mamy problem z podjęciem decyzji. Dlatego też poniżej przestawiamy najpopularniejszych producentów, aby pomóc Ci w tym niełatwym wyborze.

Ekspresy do kawy Krups

Krups to niemiecka firma zajmująca się produkcją artykułów gospodarstwa domowego, a w szczególności ekspresów do kawy. W swojej ofercie ma ekspresy kolbowe np. Krups XP3458, automatyczne np. Krups Evidence EA8901 oraz kapsułkowe np. KP173B31.

Ekspresy do kawy Siemens

Międzynarodowy koncern z siedzibą w Monachium w swojej ofercie posiada ekspresy automatyczne głównie do mlecznych kaw ze wbudowanym pojemnikiem na mleko np. Siemens EQ.6 plus s700 TE657319RW, czy Siemens TP507R04, jak również tylko z dyszą spieniającą np. Siemens TI30A209RW EQ.3 oraz z pojemnikiem wolnostojącym np. Siemens TE658209RW.

Ekspresy do kawy Saeco

Ta włoska firma powstała w 1981 roku i jako pierwsza zaczęła produkować w pełni automatyczne urządzenia. W swojej ofercie posiada urządzenia dla użytkowników domowych np. Saeco PicoBaristo Deluxe SM5572/10, jak również dla profesjonalistów np. Saeco Aulika Top High Speed Ekspres Profesjonalny.

Ekspresy do kawy DeLonghi

Włoska firma  jest najbardziej rozpoznawana z powodu produkcji ekspresów do kawy. Oprócz ekspresów automatycznych oferują również ekspresy moka np. idealna dla dwóch osób Alicia Plus PLUS EMKP 42.B albo dla niezdecydowanych ekspresy kombinowane np. BCO431.S.

Ekspresy do kawy Nivona

Nivona to niemieckie przedsiębiorstwo posiada kilka serii ekspresów do kawy, z unikalną technologią jej parzenia. System Aromatica wydobywa z ziarenka głęboki aromat. Proste, a zarazem eleganckie wzornictwo sprawia, że sprzęt np.  Nivona 759 czy 779 odnajdzie się w każdym pomieszczeniu.

Ekspresy do kawy Philips

Holenderski producent elektroniki w swojej ofercie posiada również kilka serii ekspresów do kawy i wyróżnia się innowacyjnością – do mlecznych kaw możemy wybrać np. Philips LatteGo EP2236/40 albo zdecydować się ekspresy manualne z dzbankiem termicznym np. Philips Cafe Gaia Ekspres do Kawy.

Ekspresy do kawy Bosch

Niemiecka marka w swojej ofercie może zaproponować ekspresy ciśnieniowe, przelewowe jak również ekspresy ciśnieniowe do zabudowy, z możliwością podłączania do sieci WIFI np. CTL636ES6. Niebanalne wzornictwo np. Ekspres BOSCH Tassimo Happy TAS1003 umili przyrządzanie aromatycznych naparów.

Ekspresy do kawy Jura

Szwajcarski producent, który swoją renomę oparł głównie na profesjonalnych i półprofesjonalnych ekspresach automatycznych. Dzięki swojej niezawodności i trwałości sprawdzą się w biurze czy w lokalu gastronomicznym, a profesjonalny sprzęt np. Jura Giga X3 Professional pozwala przygotować nietypowe kompozycje takie jak: Marocchino, Pepresso.

Ekspresy do kawy Gaggia

U włoskiej firmy Gaggia znajdziemy ekspresy profesjonalne bądź ekspresy domowe zwłaszcza do espresso i cappuccino np. prosty i przystępny cenowo ekspres kolbowy GAGGIA CLASSIC 2019 Stainless Steel Ekspres kolbowy.

Ekspresy do kawy Sage

Australijski producent ekspresów posiada urządzenia głównie do warunków domowych. Przykładowo niewielki, kolbowy ekspres do kawy SAGE BES810BSS będzie idealnym sprzętem dla początkujących, domowych baristów.

Ekspresy do kawy Ariete

Włoska firma zyskuje w Polsce coraz większą popularność. Unikalny wygląd ekspresu kolbowego np. 1389/17 Espresso Classica, sprawia, że ekspres nie jest już tylko kuchennym sprzętem, ale pełni również funkcje dekoracyjne.

Ekspresy do kawy Tchibo

Pod niemiecką marką znajdziemy produkty powiązane z kawą – kawiarnie, sklepy, kawę i sprzęt. Najbardziej popularne ekspresy do kapsułek Cafissimo przygotują aromatyczną kawę za pomocą jednego przycisku.

Ekspresy do kawy Breville

Breville dopiero wkracza na rynek Polski, a w jego ofercie znajdziemy nowoczesne ekspresy kolbowe. Eleganckie, z zaawansowanym rozwiązaniem technologicznym, a jednocześnie łatwe w obsłudze. To dzięki Breville Prima Latte VCF045X wyczarujesz kremowe cappuccino.

Ekspresy do kawy Sencor

Japońska marka oferuje szeroki wybór produktów w pełni zautomatyzowanych, kolbowych, przelewowych oraz akcesoria do kawy i ekspresów. Dzięki automatycznemu ekspresowi SES 7015CH przygotujesz pyszne espresso za jednym dotknięciem.

Ekspresy do kawy Graef

Niemiecka firma oferuje ekspresy kolbowe oraz przelewowe. Ekskluzywny produkt np. Graef Contessa ES 1000 przyrządzi kawę na najwyższym poziomie. Zastosowane nowoczesne technologie będą idealną gratką dla domowego, ale doświadczonego baristy.

Ekspresy do kawy KitchenAid

Amerykański KitchenAid oferuje urządzania klasy premium, a oprócz klasycznych ekspresów kolbowych i przelewowych, znajdziemy french press, czyli praskę do kawy oraz cold brew ARTISAN 5KCM4212SX, który umożliwi przygotowanie mrożonej kawy.

Kup online dobry ekspres do kawy


Jakiej firmy ekspres do kawy wybrać?

Jakiej firmy ekspres do kawy wybrać?

Szeroki wybór produktów sprawia, że wybór idealnego ekspresu nie jest łatwą decyzją. Na początku warto sprawdzić, jakie ma spełniać wymagania:

  • rodzaj kawy – klasyczne czarne, czy mleczne;
  • rodzaj młyna – profesjonaliści wybierają żarnowe stalowe zamiast ceramicznego;
  • doświadczenie – automatyczny i kapsułkowy przygotuje kawę za pomocą jednego przycisku;
  • pojemność wody – przydatne, gdy ekspres ma obsłużyć większą liczbę osób;
  • dodatkowe funkcje – np. zapamiętanie kawy, czy łączenie z WIFI.

Następnie zweryfikujmy, jaki rodzaj ekspresu będzie dla nas najlepszy:

Ekspresy przelewowe są bardzo proste w obsłudze i dość tanie, a smak naparu jest podobny do kawy po turecku. Najbardziej znani producenci ekspresów przelewowych to Philips, De‘Longhi, Bosch, Siemens.

Ekspresy kolbowe tzn. manualne tworzą z przygotowania kawy istny rytuał, co może być zarówno wadą, jak i zaletą. Praktycznie każda firma oferuje ekspresy manualne, a najbardziej znani to Krups, DeLonghi, Sage.

Ekspresy kapsułkowe zaliczane są do ekspresów automatycznych, ale do przygotowania kawy należy dobrać odpowiednią kapsułkę z kawą. Najbardziej znany producent to De‘Longhi, Krups, Tchibo.

Ciśnieniowe ekspresy automatyczne są najpopularniejsze i najdroższe z tych typów. Jednak ten rodzaj ekspresów jest w pełni zautomatyzowany, więc pozwala na szybkie przygotowanie napoju. Najbardziej znany producent to De‘Longhi, Philips, Saeco, Siemens, Jura, Nivona, Bosch, Krups.

Jak widać, szeroki rynek ekspresów sprawia, że wybór odpowiedniego urządzania jest dość trudnym tematem. Niemniej, warto wypisać oczekiwania, jakie mamy wobec ekspresu, a następne szukać tego idealnego. Różnorodność oferowanych urządzeń przez producentów sprawi, że każdy z nas znajdzie dla siebie odpowiedni model.