Krups czy Delonghi – Jaki ekspres do kawy wybrać?

Krups czy Delonghi

Kawa wzięła swój rodowód z krajów arabskich. To właśnie tam odkryto jej cudowny aromat i możliwości. Parzenie kawy stało się rytuałem. Wielu smakoszy tego napoju uznaje ten proces za podstawę idealnej kawy. Coraz więcej osób odchodzi od tradycyjnego polskiego sposobu parzenia i decyduje się na ekspres do kawy. Nie trudno zauważyć różnicę, gdyż zwiększony aromat i pobudzenie są atrakcyjnym źródłem energii i niepodważalnego smaku.

Kilka słów o marce Krups

Marka Krups powstała w pierwszej połowie XX wieku i wywodzi się z Niemiec. Obecnie jest jednym z liderów sprzętu elektronicznego. Swój rodowód zaczęła od produkcji wag, następnie pojawiły się pierwsze młynki do kawy, dopiero później do obiegu trafiły ekspresy. Krups znana jest szczególnie w Ameryce, Azji i Europie. W swojej ofercie ma wiele atrakcyjnych produktów, niekoniecznie do parzenia kawy, jednak głównie z tego jest znana. Wiele lat doświadczenia powoduje, że jakość ich produktów jest na najwyższym poziomie, a aromat kawy intensywny.

Kilka słów o marce Delonghi

Delonghi ma włoskie korzenie i powstała na początku XX wieku. Specjalizuje się w wyrobach kuchennych, jak również w ekspresach do kawy. Delonghi jest jedną z przodujących marek na rynku kaw. Swoją specjalizację zawdzięcza włoskiej tradycji parzenia kawy i wieloletniemu doświadczeniu. Produkty pochodzące od tej marki cechują się wysokim standardem i jakością pod względem technicznym, jak i aromatycznym.

Krups – Popularne ekspresy do kawy

Krups - Popularne ekspresy do kawy

Wśród popularnych modeli ekspresów tej znanej marki, na uznanie zasługują:

1. Ekspres automatyczny KRUPS EVIDENCE EA8908

Ekspres ten ubija ziarna kawy z siłą do 30 kg. Rozdrabnia ziarna, z których wydobywa się niepodrabialny smak i aromat. Jest wyposażony w intuicyjny wyświetlacz i system podwójnego zaparzania kawy.

2. Ekspres automatyczny KRUPS EA907D31

Ten model posiada intuicyjny ekran i może zaparzyć 17 napojów, co jest idealnym rozwiązaniem, gdy potrzeba przygotować dużą ilość kaw. Oprócz tego ma funkcję regulacji temperatury, opcję grubości mielenia ziaren i pamięć przepisów kawy.

3. Ekspres ciśnieniowy KRUPS EVIDENCE EA8911

Ekspres posiada intuicyjny ekran, ciśnienie 15 barów, dodatkowo pojemnik na mleko i stalowy typ młynka. Idealny do wyrobów kawowych, jak również naparów ziołowych.

Wybierz swój ekspres Krups – sprawdź ceny


Delonghi – Popularne ekspresy do kawy

Delonghi – Popularne ekspresy do kawy

Marka Delonghi posiada wiele atrakcyjnych cenowo produktów, które stały się bestselerami w domach osób ceniących znakomitą kawę. Klienci szczególnie upodobali sobie takie ekspresy jak:

1. Ekspres ciśnieniowy DELONGHI AUTENTICA CAPUCCINO ETAM 29.660.SB

Ekspres jest ceniony za ciśnienie 15 barów, funkcję automatycznego czyszczenia i odkamieniania, które pozwoli na utrzymanie czystości. Zaletą jest również zintegrowany pojemnik do mleka. To on sprawia, że cappuccino i latte macchiato stają się łatwe do przygotowania.

2. Ekspres ciśnieniowy DELONGHI DINAMICA ECAM 350.55 B

To urządzenie specjalizuje się w typowo włoskiej kawie. System Thermoblock gwarantuje idealną temperaturę parzenia, a młynek żarnowy z 13 poziomową regulacją stopnia zmielenia ziaren, wykonany z metalu wydobywa intensywny aromat.

3. Ekspres ciśnieniowy DELONGHI DINAMICA PLUS 370.95.T

Ten model wyróżnia zintegrowany pojemnik na mleko, dzięki któremu można przygotowywać kawy mleczne, a oprócz tego posiada wysokie ciśnienie do parzenia kawowego napoju wynoszące 19 barów.

Wybierz swój ekspres Delonghi – sprawdź ceny


Jaki ekspres będzie lepszy od Krups czy Delonghi?

Marki Krups oraz Delonghi są przodującymi markami na rynku światowym. Do również atrakcyjnych jakościowo oraz cenowo można zaliczyć markę Philips, która zajmuje się produkcją sprzętów eklektycznych o wysokim standardzie. Z kolei Simens zaopatrza swoich klientów w ekspresy ciśnieniowe o dużej pojemności wody, co pozwala na zaparzenie kilku kaw jednocześnie. Miłośnicy dobrej kawy polecają ekspresy marki Jura. Cechuje je doskonały aromat, jakość parzenia, prosta obsługa i doskonałe wzornictwo.

Należy wspomnieć również o marce Nivona, która jest jedną z głównych firm na rynku kawowym, stoi obok marki Krups i Delonghi. Popularność można przypisać także marce Melitta, wywodzącej się z Niemiec i specjalizującej się w sprzedaży ekspresów do kaw, filtrów, młynków i wielu innych akcesoriów. Na rynku wiele marek jest cenionych przez smakoszy i koneserów kawy. Gusta społeczne się różnią, ale to do konsumenta zależy ostateczny wybór ekspresu do kawy.

Kup dobry ekspres do kawy od Krups i Delonghi online

Wiele sklepów elektronicznych ma w ofercie sprzedaży ekspresy do kawy Krups oraz Delonghi. Kupując ekspres online, można natknąć się na wiele ciekawych promocji. Zarówno jedna, jak i druga firma ma znakomite parametry, które zaspokoją podniebienia smakoszy kawy. Poniżej przedstawione są produkty marki Krups oraz Delonghi, które można zakupić.