Ranking ekspresów do 1500 zł

Wstęp

Każdego dnia sięgamy po filiżankę gorącej kawy. Dlatego pragniemy, by nasze urządzenie było szybkie w działaniu oraz proste w obsłudze. Gdy wybieramy dla siebie odpowiedni ekspres, pragniemy też, by przygotowany napój wyróżniał się głębokim smakiem, a samo przyrządzenie nie wymagało szczególnej wiedzy. Dzięki dobremu ekspresowi poranne przygotowywanie kawy będzie tak łatwe, jak nigdy dotąd. A zatem przyjrzyjmy się kilku modelom.

Tabela z rankingiem

Poniżej znajdziesz mój osobisty ranking ciekawych ekspresów do kawy w kwocie do 1500 zł.

Czynniki rankingowe: dostępność ofert w sklepach internetowych, parametr cena/jakość, gadżety ułatwiające użytkowanie.

Miejsce Nazwa ekspresu Cena Najlepsza oferta
1 Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 czarny 1399 zł Sprawdź cenę
2 Ekspres Philips 1200 EP1220/00 czarny 1099 zł Sprawdź cenę
3 Ekspres Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Szary 249 zł Sprawdź cenę
4 Ekspres Philips 3200 LatteGo EP3221/40 czarny 1489 zł Sprawdź cenę
5 Ekspres Dolce Gusto Genio S KP2401 399 zł Sprawdź cenę
6 Ekspres Bosch Tassimo My Way II TAS6502 Czarny 337 zł Sprawdź cenę

Najlepsze ekspresy do kawy do 1500 zł

Zacznijmy od wymienia najlepszych na rynku ekspresów do kawy, które na pewno spełnią oczekiwania najbardziej wymagających kawoszy. Z tego krótkiego artykułu dowiesz się o tym, czym cechuje się każdy z nich i jak można na nim polegać.

1. Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 czarny

Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 czarny

Ilość ofert: 14
Dla kogo? Świetna jakość, aromat w niskiej cenie. Dla każdego 🙂

Ten model wyróżnia się prostym przygotowywaniem trzech rodzajów kawy tylko za pomocą przycisku. Jest prosty w obsłudze, posiada możliwość dostosowania mocy napoju oraz ilości kawy. Producent zapewnia, że przygotowany tutaj napój charakteryzuje się doskonałym aromatem, wspaniałym oraz temperaturą.

Jego zaletą jest to, że łatwo się go czyści, a do tego można go myć w zmywarce. Ponadto posiada pokrywkę, która umożliwia przechowywanie mleka w lodówce. Posiada też czytelny, dotykowy panel sterowania, który jest prosty w obsłudze. Zdaniem użytkowników jest to dobry ekspres, funkcjonalny, przyjazny kawoszom, dzięki któremu przygotowanie kawy nie jest trudne.

2. Ekspres Philips 1200 EP1220/00 czarny

Ekspres Philips 1200 EP1220/00 czarny

Ilość ofert: 7
Dla kogo? Dla osoby szukającej dobrej alternatywy dla modelu PHILIPS 2200 LatteGo, taniej o 300 zł

W przeciwieństwie do swojego poprzednika ten ekspres ma możliwość przygotowania jedynie dwóch rodzajów kaw. Posiada jednak klasyczny spieniacz do mleka oraz intuicyjny panel sterowania. Dodatkowo też nie jest trudny w myciu, daje możliwość dostosowania mocy oraz ilości kawy do preferencji danego użytkownika.

Ponadto została tutaj dodana opcja automatycznego procesu odkamieniania, co ułatwia czyszczenie oraz konserwację ekspresu. Program ten przypomina też o konieczności usunięcia kamienia. Jego wadą jest natomiast to, że nie wyświetla informacji o braku kawy w zbiorniku, a zdaniem niektórych użytkowników jest zdecydowanie za cichy.

3. Ekspres Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Szary

Ekspres Krups KP123B31 Nescafé Dolce Gusto Mini Szary

Ilość ofert: 26
Dla kogo? Dla osoby szukającej kompromisu. Niska cena

Poprzednie ekspresy wymagały kawy zmielonej. Do tego natomiast są przeznaczone specjalne kapsułki NESCAFÉ® Dolce Gusto® Mini Me. Jest to urządzenie o nowoczesnym i kompaktowym wyglądzie, który świetnie nadaje się do każdej kuchni. Dzięki systemowi wysokiego ciśnienia umożliwia przygotowanie wysokiej jakości kawy z gęstą, aksamitną pianką.

Jest to ekspres, w którym użytkownik może przygotować aż 30 różnego rodzaju kaw i napojów, zaczynając od kaw, a kończąc na zimnym napojach. Podobnie jak jego poprzednicy nie jest trudny w obsłudze. Wystarczy wrzucić kapsułkę, wybrać wielkość napoju i przesunąć dźwignię. Choć posiada wiele zalet, nie jest też wolny od wad. Nie posiada spieniacza na mleko, pracuje dosyć głośno, a same kapsułki są dostępne w wysokich cenach.

4. Ekspres Philips 3200 LatteGo EP3221/40 czarny

Ekspres Philips 3200 LatteGo EP3221/40 czarny

Ilość ofert: 11
Dla kogo? Dla osoby wymagającej

Ten ekspres daje możliwość przygotowania czterech rodzajów kaw. Posiada klasyczny spieniacz, jest prosty w obsłudze, a także pozwala na dostosowanie mocy napoju do preferencji użytkownika. Poza tym posiada system oczyszczania wody oraz zapobieganiu osadzania się kamienia.

Cechuje go dobra szybkość parzenie kawy oraz samej pracy. Nie zajmuje też zbyt wiele miejsca, więc dobrze nadaje sie do małych kuchni. Jego wadą jest to, że wymaga ręcznego spieniania mleko, co jest dosyć uciążliwe. Dodatkowo pracuje dosyć głośno,

5. Ekspres Dolce Gusto Genio S KP2401

Ekspres Dolce Gusto Genio S KP2401

Ilość ofert: 18
Dla kogo? Dla każdego fana kaw „kapsułkowych”

To kompaktowy ekspres do kawy, który dobrze pasuje do każdej kuchni. Pomimo małych rozmiarów, posiada wiele funkcji, dzięki którym można przygotować pyszną, aromatyczną kawę w krótkim czasie. Daje możliwość przygotowania aż 30 rodzajów kawy, od zimnych po gorące. Wymaga jednak specjalnych kapsułek.

Jego zaletą jest możliwość przygotowania wielu napoi. Do tego automatycznie wyłącza się po minucie bezczynności i ma niskie zużycie energii w porównaniu z konkurencją. Najważniejszą wadę stanowią za to same kapsułki, których nie można kupić w niskiej cenie.

6. Ekspres Bosch Tassimo My Way II TAS6502 Czarny

Ekspres Bosch Tassimo My Way II TAS6502 Czarny

Ilość ofert: 6
Dla kogo? Dla seniora, prosty w obsłudze

Dzięki niemu można przygotować spersonalizowane napoje. Można bowiem dostosować w nim rozmiar, temperaturę oraz intensywność danego napoju. Jest prosty w obsłudze, daje możliwość przygotowania różnego rodzaju kaw i nie tylko, a pojemnik na wodę jest prosty do napełnienia.

Po każdym zaparzeniu jest czyszczony parą, dzięki czemu smaki nie są przenoszone. Posiada też podstawkę pod filiżankę z regulacją wysokości, a wskaźniki led informują użytkownika o aktualnym stanie pracy. Jednak podobnie jak poprzednik potrzebuje specjalnych kapsułek, które są kosztowne.

Jaki ekspres warto wybrać?

Z pewnością wiele zależy od preferencji danego użytkownika oraz tego, na co konkretnie liczy. Jeśli woli posiadać spory wybór napojów, na pewno powinien zdecydować się na ekspres na kapsułki. Musi jednak wtedy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z ich kupnem. W przypadku klasycznych, choć jest mniej możliwości, na pewno znajdzie odpowiedni program dla siebie.

Weź udział w naszej ankiecie

Jaki ekspres jest dla Ciebie najlepszy?
1 vote

źródła

https://www.morele.net/wiadomosc/jaki-ekspres-cisnieniowy-do-1500-zl-kupic-podpowiadamy/11706/
https://allegro.pl/artykul/cisnieniowy-ekspres-do-kawy-do-1500-zlotych-jaki-wybrac-gRvbP69P3TE
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3514744.html
https://forum.wszystkookawie.pl/index.php?topic=3934.0