Dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem

Dobry ekspres do kawy ciśnieniowy z młynkiem

Słowem wstępu

Wybór odpowiedniego ekspresu do kawy to czasami nie lasa wyzwanie. Jednak takie urządzenie znacząco ułatwia przygotowanie filiżanki idealnego napoju. Przeważnie bowiem posiada tak wiele funkcji, które umożliwiają dostosowanie kawy do własnych preferencji. Jednak na co powinniśmy zwrócić uwagę, gdy wybieramy dla siebie ekspres?

Czym jest ekspres ciśnieniowy z młynkiem?

Przede wszystkim to najbardziej popularny typ ekspresu obecnie na rynku. Cechuje go przede wszystkim to, że posiada wbudowany młynek do mielenia ziaren kawy tuż przed jej przygotowaniem. Posiada także zaawansowane technologie, pozwala przyrządzić różnego typu napoje. Jednocześnie nie należy do tańszych urządzeń, jest sporych rozmiarach i wymaga regularnej pielęgnacji. Pozwala jednak zaoszczędzić czas na przygotowywanie kawy i dzięki niemu można to robić o wiele wygodniej.

Wybieramy najlepszy ekspres do kawy z młynkiem – TOP 8

Choć ekspresy z tej grupy są bardzo do siebie podobne pod wieloma względami, to podczas użytkowania można zauważyć wśród nich różnice. Posiadają różne młynki (np. ceramiczne czy stalowe), inne systemy dotyczące mleka (pojemnik lub wężyk), a także różne dodatkowe funkcje.

Ekspres PHILIPS 2200 LatteGo EP2230/10 czarny

Ekspres Philips 2200 EP2221/40 czarny

Pozwala na przygotowanie trzech rodzajów kawy  przy pomocy jednego przycisku. Posiada system LatteGo, dzięki której można stworzyć głaską pianke z mleka. Jest intuicyjny w obsłudze i umożliwia dostosowanie temperatury, aromatu i crema do preferencji użytkownika. W zestawie można znaleźć filtr AquaClean, miarkę, pasek testowy do sprawdzania jakości wody.

Ekspres Philips 2200 LatteGo EP2235/40 srebrny

Ekspres Philips 2200 LatteGo EP2235/40 srebrny

Podobnie jak inne urządzenia tej marki daje możliwość przygotowania trzech kaw, posiada system LatteGo, intuicyjny panel sterowania, a także ceramiczny młynek z 12 ustawieniami czy łatwy do czyszczenia system LatteGo. W zestawie znajdzie się także prosty do odkamieniania filtr AquaClean i pokrywka Aroma, dzięki której można na dłużej zachować świeżość ziaren kawy.

Ekspres GRAEF Pivalla Set (ES 702 + CM 702)

Ekspres GRAEF Pivalla Set (ES 702 + CM 702)

Jest to zestaw ekspresu ze stalowym młynkiem do kawy o regulowanej granulacji mielenia. W przeciwieństwie do innych modeli ten posiada kompaktowe wymiary, dzięki czemu łatwiej znajdzie się na niego miejsce w każdej kuchni. Posiada też zbiornik na wodę o pojemności 2,5 l, co sprawia, że nie trzeba często go uzupełniać. Do tego został wykonany z wysokiej klasy surowców, więc jest trwały i posiada ładny design.

Ekspres TEESA AROMA TSA4001

Ekspres TEESA AROMA TSA4001

Daje możliwość przygotowania kawy z ziaren lub zmielonej, nalewania napoju do dwóch filiżanek jednocześnie, dostosowania ustawień do własnych preferencji użytkownika (dotyczy to temperatury, grubości zmielenia, ilości wody czy czasu spieniania mleka). Posiada też regulowany wysokościowo dozownik kawy, funkcję podgrzewania filiżanek orz wielofunkcyjną dyszę do spieniania mleka.

Ekspres PHILIPS 2200 EP2220/10 czarny

Ekspres PHILIPS 2200 EP2220/10 czarny

Dzięki niemu można przygotować dwa rodzaje kawy. Posiada klasyczny spieniacz do mleka, intuicyjny panel stresowania oraz możliwość dostosowania ustawień do własnych preferencji użytkownika. 12-stopniowa regulacja młynka pozwala wybrać grubość mielenia. Jest tutaj funkcja automatycznego odkamieniania, a wiele elementów można umyć w zmywarce, co pozwala na zaoszczędzenie czasu.

Ekspres Melitta Solo & Perfect Milk czarny E957-101 EU

Ekspres Melitta Solo & Perfect Milk czarny

Jest przeznaczony przede wszystkim do użytku domowego. Posiada prosty w obsłudze interfejs, wysoką funkcjonalność i solidność. Daje możliwość przygotowania dwóch kaw (espresso lub czarnych) jednocześnie. W zestawie znajduje się spieniacz do mleka Auto-Cappuccinatore. Urządzenie posiada też funkcję Aroma-Extraxction System dla uzyskania kawy o bogatym aromacie.

Ekspres De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Ekspres De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Kompaktowy ekspres, który zmieści się w każdej kuchni. Ma możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie. Posiada dyszę do manualnego spieniania mleka, wbudowany młynek z 13-stopniową regulacją mielenia, system kontrolowania temperatury. Do tego można go bez problemu myć w zmywarce, co pozwoli zaoszczędzić czas i zapewnia wygodę użytkownikowi.

Ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01 Szary

Ekspres Saeco Lirika One Touch Cappuccino RI9851/01

To urządzenie należy do bardziej zaawansowanych. Dzięki niemu można przygotować aż do czterech różnych rodzajów kawy (czarną, espresso, cappuccino, latte macchiato). Dodatkowo można przyrządzać dwa napoje jednocześnie, ustawić intensywność smaku i objętość wody. W menu istnieje także wybór gorącego mleka i wrzątku. Jest to kompaktowy, wygodny i cichy ekspres.

Na co zwrócić uwagę kupując ekspres do kawy z młynkiem?

Podczas wyboru odpowiedniego ekspresu dla siebie warto zwrócić uwagę na jego parę cech:

  • moc – im wyższa, tym urządzenie szybciej się nagrzeje i przygotuje kawę,
  • ciśnienie – im wyższe, tym więcej smaku i aromatu wydobędzie się z ziaren,
  • młynek – ułatwia mielenie kawy; choć istnieją dwa rodzaje, to lepiej zdecydować się na ceramiczny, który jest cichszy i bardziej wytrzymały,
  • system spieniania mleka,
  • odpowiedniej wielkości zbiornik na wodę, kawę, odpady,
  • głośność,
  • koszty eksploatacji i konserwacji.

Kiedy warto kupić ekspres do kawy z młynkiem?

Tego rodzaju urządzenie z pewnością sprawdzi się u osób, które cenią nie tylko wyśmienity smak kawy, ale także wygodę jej przyrządzania i czas, jaki trzeba na to poświęcić. Wiele z nich posiada także dodatkowe funkcje, które ułatwiają dostosowanie napoju do własnego gustu i pozwalają na przygotowania idealnej kawy.

Sprawdź też inne ciekawe ekspresy z młynkiem online

Jeśli nie zainteresował Cię żaden z powyższych modeli, możesz także sprawdzić te, które prezentujemy poniżej. Każdy z nich pomoże Ci w przygotowaniu pysznej i aromatycznej kawy o poranku codziennie.