Ranking ekspresów do 3000 zł

Słowem wstępu

Dobry ekspres do kawy powinien posłużyć przez lata. Nie warto zatem stawiać na półśrodki – urządzenie powinno być gotowe do użytku każdego dnia i szybko się nagrzewać. Oprócz tego warto wziąć pod uwagę to, aby było proste i intuicyjne w obsłudze. Wszyscy użytkownicy z łatwością powinni, za pomocą sprzętu, zaparzyć swój ulubiony, ziarnisty napój i poczuć się niczym w ulubionej kawiarni.

Ranking dobrych ekspresów do 3000 zł

Czynniki rankingowe to: dostępność w internetowych sklepach, szybkość zamówienia, funkcjonalność, minimalna ilość wad.

Miejsce Nazwa ekspresu Cena Najlepsza oferta
1 Ekspres Miele CM 5310 Silence ObsidianBlack 2999 zł Sprawdź cenę
2 Ekspres KRUPS Evidence One EA895E 2449 zł Sprawdź cenę
3 Ekspres Melitta CI Touch F63-101 EU srebrny 2695 zł Sprawdź cenę
4 Ekspres Nivona CafeRomatica 769 2772,67 zł Sprawdź cenę
5 Ekspres Nivona CafeRomatica 779 2899 zł Sprawdź cenę
6 Ekspres Nivona CafeRomatica 759 3199 zł Sprawdź cenę
7 Ekspres Sage SES875BSS 2399 zł Sprawdź cenę

Najlepsze ekspresy do kawy do 3000 zł – TOP 7

Ekspresy klasy Premium zachwycą każdego. Wobec rosnących potrzeb konsumentów wiele rekomendowanych marek postanowiło wyjść naprzeciw wyrafinowanym życzeniom klientów. Niepowtarzalny ranking, widoczny poniżej, pozwala wnikliwiej rozeznać się w produktach dostępnych na rynku. Uwzględniono urządzenia, których cena nie przekracza 3000 złotych.

1. Ekspres Miele CM 5310 Silence ObsidianBlack

Ekspres Miele CM 5310 Silence ObsidianBlack

Ilość ofert: 31
Dla kogo? Dla małej kuchni i przestrzeni

Urządzenie o subtelnym kształcie, które znajdzie miejsce nawet w niewielkiej kuchni. Posiada liczne udogodnienia; jak możliwość przygotowania dwóch kaw jednocześnie, regulacji indywidualnych ustawień wobec preferencji smakowych, samooczyszczenie oraz automatyczne usuwanie kamienia. Nie trzeba wyjmować tacki ociekowej, aby umieścić większe naczynia. Ekspres cicho pracuje – nawet wbudowany młynek nie powinien stanowić kłopotu.

Niedogodnością może być brak funkcji podgrzewania filiżanek.

2. Ekspres KRUPS Evidence One EA895E

Ekspres KRUPS Evidence One EA895E

Ilość ofert: 24
Dla kogo? Dla dużej rodziny

Automat z wbudowanym metalowym młynkiem; cicho pracuje, może przyrządzić dwie kawy jednocześnie. Nie posiada pojemnika na mleko – wężyk należy umieścić bezpośrednio w butelce bądź własnym naczyniu. Może to śmiało oszczędzić czas, potrzebny na codzienne mycie urządzenia. Posiada programy automatycznego samooczyszczenia oraz odkamieniania.

Ekspres parzy kawę wyłącznie z niezmielonych ziaren.

3. Ekspres Melitta CI Touch F63-101 EU srebrny

Ekspres Melitta CI Touch F63-101 EU srebrny

Ilość ofert: 19
Dla kogo? Dla osoby lubiącej testować różne rodzaje kawy

Masywne, choć ciche urządzenie. Zaparza napoje zarówno z ziaren, jak i kawy zmielonej. Posiada opcję przyrządzania dwóch kaw jednocześnie – oprócz tego wmontowany jest dwukomorowy pojemnik, dający funkcję łatwego przełączania typu użytych ziaren. Bardzo prosty w obsłudze, o minimalistycznym wyglądzie, z funkcją samooczyszczenia.

Automat zajmuje sporo miejsca – umieszczenie go na niewielkiej przestrzeni może być kłopotliwe. Należy pamiętać o samodzielnym usuwaniu kamienia.

4. Ekspres Nivona CafeRomatica 769

Ekspres Nivona CafeRomatica 769

Ilość ofert: 17
Dla kogo? Dla wygodnego

Kształtny, niewielki automat – choć posiada jeden z większych zbiorników na wodę. Ma opcję samooczyszczenia oraz automatycznego usuwania kamienia. Istnieje możliwość sterowania ekspresem za pomocą smartfonu.

Opcja parzenia dwóch kaw jednocześnie dotyczy wyłącznie espresso. Nie posiada funkcji podgrzewania filiżanek. Niski poziom wylewki – nie pomieszczą się wysokie szklanki.

5. Ekspres Nivona CafeRomatica 779

Ekspres Nivona CafeRomatica 779

Ilość ofert: 13
Dla kogo? Dla osoby wymagającej cichej pracy

Urządzenie, które zmieści się praktycznie w każdej kuchni – i nie tylko. Ciche, łatwe w pielęgnacji – posiada program samooczyszczenia i usuwania kamienia. Bardzo proste w obsłudze o niezwykle intuicyjnym wyświetlaczu i dużym zbiorniku na wodę. Przygotowuje kawę zarówno z ziaren zmielonych, jak i całych.

Funkcja parzenia dwóch kaw jednocześnie dotyczy tylko espresso. Niewielki pojemnik na ziarna kawy.

Kup online

6. Ekspres Nivona CafeRomatica 759

Ekspres Nivona CafeRomatica 759

Ilość ofert: 11
Dla kogo? Dla indywidualisty

Kolejny, niezwykle cichy automat, mieszczący się wszędzie. Można używać także za pośrednictwem smartfonu. Urządzenie nie posiada pojemnika na mleko – za pomocą wężyka bez trudu ekspres będzie czerpał z butelki. Istnieje regulacja mocy parzonej kawy. Łatwy w utrzymaniu; dzięki funkcji samooczyszczenia i usuwania kamienia.

Nie posiada funkcji zrobienia dwóch kaw jednocześnie.

7. Ekspres Sage SES875BSS

Ekspres Sage SES875BSS

Ilość ofert: 7
Dla kogo? Dla designera

Kolbowy ekspres o niezwykle interesującym, niepowtarzalnym wyglądzie. Posiada funkcję przyrządzania dwóch kaw jednocześnie oraz program samooczyszczenia i odkamieniania. Posiada wiele opcji, umożliwiających ustawienie indywidualnych parametrów.

Urządzenie dosyć głośne, potrzebuje więcej czasu na przyrządzenie kawy niż inne, podobne ekspresy dostępne na rynku. Duży pod względem gabarytów.

Sprawdź, równie dobre ekspresy Kup online

Powyższy ranking nie wyczerpuje pozycji, które są dostępne na rynku. Istnieje wiele innych, równie atrakcyjnych ekspresów – warto poznać się z takimi ofertami, jak chociażby Philips 2200 LatteGo EP2235/40 czy też SIEMENS EQ.6 PLUS S100 TE651319RW. Warto także przyjrzeć się zarówno znanym i popularnym markom, których rekomendacje nie biorą się znikąd, oraz tym, które są dostępne od niedawna. Śmiało można zamawiać poprzez sklepy online – pozwoli to nie tylko oszczędzić czas, ale i na spokojnie, o dowolnej porze zapoznać się z propozycjami.

Sprawdź też inne alternatywy


Na co zwrócić uwagę przy zakupie takiego ekspresu?

Różnorodne urządzenia, często z bardzo wieloma, interesującymi udogodnieniami sprawią, że każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak jakimi kryteriami się kierować, aby znacznie przyśpieszyć ten proces i nie błądzić wśród mnóstwa ofert? Przede wszystkim sprecyzujmy oczekiwania konsumenckie – na jakiej powierzchni ekspres będzie stał? Część urządzeń nie ma zbiornika na mleko; warto upewnić się, czy nie będzie dla nas stanowiło problemu umieszczania wężyka bezpośrednio w butelce lub innym, własnym naczyniu. Kluczowe także jest sprawdzenie, jakie ziarna są potrzebne, aby powstała wymarzona kawa – w niektórych przypadkach istnieje możliwość umieszczania wyłącznie całych, niezmielonych.

Jaki wg. Ciebie ekspres do kawy jest najlepszy?
3 votes

źródła

https://www.johnlewis.com/buying-guides/coffee-machines-buying-guide
https://www.ceneo.pl/Ekspresy_cisnieniowe;szukaj-ekspresy;n3000.htm
https://www.euro.com.pl/artykuly/wszystkie/artykul-ranking-automatycznych-ekspresow-cisnieniowych-do-3000-zl.bhtml