Ranking ekspresów do 3500 zł

Ekspres do kawy powinien być urządzeniem funkcjonalnym, szybkim i prostym w obsłudze. Dzięki temu, już w kilka chwil można cieszyć się ulubioną kawą, która charakteryzować się będzie intensywnym smakiem i aromatem. Jaki wybrać ekspres do kawy, tak aby zadowolił nawet najbardziej wymagających kawoszy, a przy tym nie kosztował więcej niż 3500 zł?

Tabela rankingowa

Szukasz dobrego ekspresu do kawy w kwocie 3500 zł? Poniżej znajdziesz tabelę rankingową przedstawiającą ciekawe propozycje. Do uzyskania rankingowy były brane pod uwagę takie czynniki jak: cena, dostępność danego modelu, rodzaje kawy, funkcjonalność.

Miejsce Nazwa ekspresu Cena Najlepsza oferta
1 Ekspres Mielilence BlackBerryRede CM 5310 S 2999 zł Sprawdź cenę
2 Ekspres SAECO PicoBaristo Deluxe SM5573/10 Stal 2699 zł Sprawdź cenę
3 Ekspres Melitta Barista T Smart F83/0-102 czarny 3099 zł Sprawdź cenę
4 Ekspres Melitta Barista T Smart F83/0-101 EU srebrno-czarny 3199 zł Sprawdź cenę
5 Ekspres De’Longhi PrimaDonna Class ECAM 550.65.SB 3499 zł Sprawdź cenę
6 Ekspres De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.T 2999 zł Sprawdź cenę
7 Ekspres JURA D6 Piano Black 3333 zł Sprawdź cenę
8 Ekspres Nivona CafeRomatica 789 3210 zł Sprawdź cenę

Najlepsze ekspresy do kawy do 3500 zł – TOP 8

1. Ekspres Mielilence BlackBerryRede CM 5310 S

Ekspres Mielilence BlackBerryRede CM 5310 S

Ilość ofert: 32
Dla kogo? Dla degustatora z filiżanki

Wolnostojący ekspres do kawy, zawierający wiele innowacyjnych funkcji. Jednym naciśnięciem przycisku można przygotować napoje dla dwóch osób, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Możliwe jest także zaparzenie całego dzbanka kawy, składającego się z sześciu filiżanek. Jest to idealne rozwiązanie podczas spotkań ze znajomymi. Ponadto, ekspres umożliwia ustawienie indywidualnych preferencji, które określają m.in. stopień zmielenia kawy czy temperaturę wody.

Osoby używające ekspresu na co dzień, zwracają uwagę na jego pojedyncze wady takie jak: mały zbiornik na wodę oraz wykonanie z plastikowej obudowy, która może się dość szybko rysować.

2. Ekspres SAECO PicoBaristo Deluxe SM5573/10 Stal Szlachetna

Ekspres SAECO PicoBaristo Deluxe SM5573/10 Stal Szlachetna

Ilość ofert: 28
Dla kogo? Dla kogoś kto lubi nowości

Urządzenie marki SAECO, to w pełni automatyczny ekspres do kawy. Dotykowy panel sterowania z wyświetlaczem LCD sprawia, że ekspres jest łatwy i intuicyjny w obsłudze. Ekspres umożliwia przygotowanie 13 rodzajów napojów kawowych, które zadowolą nawet najbardziej zróżnicowane podniebienia. Pomimo małych rozmiarów, ekspres gwarantuje maksymalne wykorzystanie swoich możliwości.

Przed przygotowaniem kawy, należy zwrócić uwagę na to, czy wybrany kubek jest odpowiednich rozmiarów. Niestety, niektóre z nich mogą okazać się za wysokie do nalania kawy.

3. Ekspres Melitta Barista T Smart F83/0-102 czarny

Ekspres Melitta Barista T Smart F83/0-102 czarny

Ilość ofert: 25
Dla kogo? Dla innowatora

Nowoczesny ekspres, który przygotuje kawę za pośrednictwem smartfona. Dwie komory pojemnika na ziarna kawy, umożliwiają jednoczesne korzystanie z dwóch różnych rodzajów ziaren. Możliwe przygotowanie kaw spośród 18 dostępnych przepisów, a także tworzenie własnych kompozycji.

Chociaż młynek pracuje dość cicho, to jednak praca spieniacza mleka jest czasem dość głośna. Ponadto, niektóre osoby zwracają uwagę na brak łączności telefonu z Bluetooth ekspresu, czy też ograniczone możliwości przygotowania kawy.

4. Ekspres Melitta Barista T Smart F83/0-101 EU srebrno-czarny

Ekspres Melitta Barista T Smart F83/0-101 EU srebrno-czarny

Ilość ofert: 23
Dla kogo? Dla dużej i małej rodziny

Od tej pory, przygotowanie kawy dla dwóch osób jest szybkie i proste. Łatwy w czyszczeniu, prosty w obsłudze i wykonany z najwyższej jakości tworzyw. Zaparzona kawa jest pyszna i aromatyczna, a mleko idealnie spienione.

Podobnie jak w przypadku swojego czarnego poprzednika, zwraca się uwagę na problemy połączenia telefonu z ekspresem, a także jego zbyt głośną pracę. Według opinii klientów, marnuje także zbyt dużo wody.

5. Ekspres De’Longhi PrimaDonna Class ECAM 550.65.SB

Ekspres De'Longhi PrimaDonna Class ECAM 550.65.SB

Ilość ofert: 21
Dla kogo? Dla prawdziwego degustatora

Włoski ekspres, przygotowujący prawdziwie aromatyczną kawę – dokładnie taką samą, jak prosto z włoskiej kawiarni. Coffee Link App umożliwia zdalne przygotowanie i personalizowanie wybranego napoju. Natomiast 3,5 calowy wyświetlacz TFT, pokazuje czytelne ikony na wyrazistym czarnym tle.

Nieliczne negatywne opinie, zwracają uwagę przede wszystkim na to, że tacka na kawę jest bardzo podatna na zarysowania. Co więcej, niestety niemożliwe jest dolanie mleka w trakcie robienia kawy.

6. Ekspres De’Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.T

Ekspres De'Longhi Dinamica Plus ECAM 370.95.T

Ilość ofert: 18
Dla kogo? Dla każdego

Dzięki szerokiej palecie przepisów, można skorzystać z automatycznego przygotowywania takich kaw jak np.: espresso, cappuccino, latte macchiato i wiele innych. Nowoczesny system grzewczy Termoblok sprawia, że kawa przygotowywana jest w idealnej temperaturze. Natomiast dzięki młynkowi z 13-stopniową regulacją, można indywidualnie zdecydować o stopniu zmielenia kawy.

Ekspresy De’Longhi cieszą się dużym uznaniem klientów i trudno doszukiwać się negatywnych opinii na ich temat. Niektóre jego części są podatne na zarysowania, zdarza się również że pracuje bardzo głośno.

7. Ekspres JURA D6 Piano Black

Ekspres JURA D6 Piano Black

Ilość ofert: 15
Dla kogo? Dla kogoś kto szuka sprawdzonego sprzętu

Ekspres JURA charakteryzuje się funkcjonalnością i klasycznym designem, który będzie pasował do najbardziej eleganckich wnętrz. Zastosowany filtr CLARIS chroni ekspres przed osadami kamienia oraz neutralizuje zawarte w wodzie substancje, które mogłyby wpłynąć negatywnie na smak przygotowywanej kawy.

Chętnie kupowany przez klientów, bardzo rzadko poddawany negatywnej recenzji. Wśród wad, wymieniana jest jedynie trwałość ekspresu i dość słaba jakość wykonania.

8. Ekspres Nivona CafeRomatica

Ekspres Nivona CafeRomatica

Ilość ofert: 9
Dla kogo? Dla fana EKO

17 indywidualnych przepisów przygotowywania kawy, możliwość zaparzania dwóch różnych filiżanek kawy w tym samym czasie, dwukolorowe podświetlenie filiżanki, tryb ECO… To tylko niektóre z cech, za które klienci pokochali ekspres Nivona. Kupno tego ekspresu z pewnością będzie dobrą decyzją, gdyż potrafi spełnić nawet najbardziej wymagające oczekiwania.

Użytkownicy wskazują na jego nieliczne wady, takie jak np. brak możliwości podłączenia bezpośrednio do przyłącza wody. Według opinii – działa jednak bez zarzutu.

Dobre ekspresy – kup online

Najwyższej jakości ekspres do kawy, można kupić bez wychodzenia z domu. Na rynku obecnych jest wiele sklepów online, które dostarczą urządzenie pod same drzwi klienta. Najlepiej jednak, jest zakupić ekspres online, bezpośrednio od producenta. Jest to istotne m.in. ze względu na gwarancje naprawy urządzenia w serwisie, jeżeli byłaby taka potrzeba. W przypadku regularnego korzystania z ekspresu, warto pomyśleć również o usłudze konserwacji urządzeń, które są oferowane przez producentów.

Kup ciekawe ekspresy do kawy online


To musisz wiedzieć przed zakupem ekspresu do kawy

Zakup dobrego ekspresu do kawy, wcale nie jest takim prostym zadaniem. Jest jednak kilka kryteriów, którymi warto kierować się przy wyborze idealnego domowego ekspresu.

Pierwszym z nich, jest rodzaj ekspresu. Do wyboru są ekspresy ciśnieniowe, które dzielą się na kolbowe i automatyczne. Ekspresy kolbowe charakteryzują się dość prostą obsługą, która będzie istotna szczególnie dla osób, które nie mają doświadczenia z obsługą ekspresu do kawy. Ekspresy automatyczne natomiast, posiadają wszystkie niezbędne funkcje jak np. spienianie mleka czy mierzenie ciśnienia wody.

Następnie warto zwrócić uwagę na moc ekspresu, która nie powinna wynosić mniej niż 1500W. Wówczas, przygotowanie kawy może zajmować tylko kilka sekund. Istotne jest również ciśnienie. Jeżeli mieści się ono w przedziale 12-15 barów, to możliwe jest wtedy przygotowanie praktycznie każdego rodzaju kawy.

Ostatnie kwestia – czyszczenie ekspresu. Istotne jest to, czy budowa ekspresu umożliwia łatwy dostęp do części, które należy czyścić. W przypadku najnowszej generacji ekspresów, można spotkać system automatycznego czyszczenia, który okaże się niezwykle wygodny przy regularnym korzystaniu z urządzenia.

Uzupełnij ankietę, co o tym myślisz?

Jaki wg. Ciebie ekspres do kawy jest najlepszy?
2 votes

źródła

https://www.ceneo.pl/Ekspresy_cisnieniowe;szukaj-ekspresy;n3500.htm
https://decofire.pl/blog/jaki-ekspres-do-kawy-do-2500-zl-3000-zl-i-3500-zl-polecane-modele