Saeco GranAroma SM6585/00 – Recenzja, Opinie

Kawa łączy ludzi od pokoleń.  Większość z nas nie wyobraża sobie dnia bez filiżanki tego napoju. Przy kawie spotykamy się z przyjaciółmi, załatwiamy sprawy biznesowe, pracujemy i relaksujemy się. Wraz z pojawieniem się na rynku ekspresów ciśnieniowych nasze potrzeby i gusta mogły wejść na wyższy poziom. Każdy może wybrać taki rodzaj kawy jaki najbardziej mu odpowiada i przygotować ją w domu czy biurze ciesząc się niepowtarzalnym smakiem i aromatem jak z kawiarni.

Czym wyróżnia się ekspres Saeco GranAroma SM6585/00?

– możliwość wyboru temperatury kawy

– programowanie ilości mleka

– 12 rodzajów kawy do wyboru

– możliwość podgrzania samej wody

– funkcja podgrzania lub spienienia mleka

– ceramiczny młynek

– dotykowy ekran

– piękny design

– funkcja EkstraShot uzupełniająca napój o dodatkową porcję Ristretto

– możliwość przygotowania dwóch napojów z mlekiem jednocześnie dzięki technologi LatteDuo

– funkcja podwójnej filiżanki przy kawie czarnej

– pięciostopniowa skala mocy kawy

– funkcja kawy mielonej

– HygieSteam – czyszczenie obiegu mleka parą

– system AromaSeal pozwalający zachować świeżość ziaren na dłużej

– personalizacja napojów dla 6 użytkowników

Saeco GranAroma SM6585/00 – Moja opinia

Saeco GranAroma SM6585/00

Duża lista kaw do przygotowania

Jeśli chodzi o mnie, to najbardziej spodobała mi się w Saeco GranAroma SM6585/00 możliwość wyboru z tak dużej listy kaw i opcja personalizowania każdej z nich. Ekspress jest prosty w obsłudze i intuicyjny dzięki czemu bardzo szybko mogę uzyskać ulubioną kawę. Urządzenie informuje nas o tym kiedy dolać wody, wyczyścić pojemnik na fusy, blok zaparzający czy odkamienić sprzęt, dzięki czemu nie trzeba samemu o tym pamiętać.

Wielofunkcyjność, kilka kaw naraz

Cieszy mnie możliwość przyrządzenia dwóch mlecznych kaw jednocześnie, bo zaoszczędzam na czasie nie musząc stać długo przy ekspresie robiąc kawy dla całej rodziny. Smak kaw z tego ekspresu jest przepyszny. Dodatkowo mogę regulować intensywność mocy kawy. Pozwala mi to rano cieszyć się mocną kawą na pobudzenie, a popołudniami lżejszą jej wersją dla przyjemności.

Możliwość personalizacji

Posiadanie ekspresu Saeco GranAroma SM6585/00 w domu jest świetną rzeczą przy spotkaniach na większą liczbę osób kiedy to każdy może dostać napój przygotowany według swoich preferencji, a ja mogę bez trudu zaspokoić gusta wszystkich moich gości.

Podoba mi się również możliwość wyboru z trzech profili intensywności – Delicato, Intenso lub Forte. Urządzenie nie zajmuje dużo miejsca i jest ozdobą w kuchni.

Wygodna obsługa

Bardzo wygodne jest też dotykowe menu, które szybko pozwala dobrać odpowiednie funkcje dla mojej kawy. Pojemnik na wodę wysuwa się z boku, co ułatwia uzupełnianie wody i zachowanie czystości. Pozwala również na ustawienie ekspresu pod szafką wiszącą.

Zalety Saeco GranAroma SM6585/00:

– funkcjonalność

– cichość pracy

– duży wybór kaw

– niewielki rozmiar

– dopasowanie preferencji do każdego napoju

– wygląd

Wady:

No cóż, ja wad nie znajduję. Jedynie może cena, ale za taką jakość warto zapłacić trochę więcej.

Dlaczego warto kupić Saeco GranAroma SM6585/00?

Jest to wyjątkowe urządzenie, które nie pozwoli na nudę. Codziennie możemy rozkoszować się innym rodzajem kawy, inną jej intensywnością. Fajną funkcją jest możliwość ustawienia temperatury i ilości spienianego mleka, co przydaje się przy przygotowywaniu napojów mlecznych dla dzieci.

Opcja gorącej wody sprawia, że ekspres zastępuje nam czajnik. Urządzenie jest wyposażone w wytrzymały młynek ceramiczny dzięki czemu posłuży nam na lata przygotowując wyśmienite kawy. Umożliwia on również wybór 12 ustawień mielenia, co sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających kawoszy.

Regulowana dysza umożliwia korzystanie z najróżniejszych naczyń – kubków, filiżanek, szklanek dopasowując się do ich wysokości. Ci którzy gustują w kawie mielonej czy bezkofeinowej również mogą używać ekspresu Saeco wykorzystując funkcję kawy mielonej.

Urządzenie to zastępuje nam wiele sprzętów i pozwala na dogodne korzystanie z niego wszystkim domownikom. Łatwość czyszczenia i konserwowania całego ekspresu również przemawia na jego korzyść.

Podsumowując

Ekspress Saeco GranAroma SM6585/00 laikom pozwoli stać się wprawnymi baristami i zagłębić się w świat kawy, a profesjonalistom cieszyć ze wszystkich dostępnych funkcji.

Inne dobre ekspresy – alternatywy online

Chociaż Saeco GranAroma SM6585/00 jest propozycją doskonałą w swej prostocie i możliwościach, to poniżej znajdą Państwo inne ciekawe opcje ekspresów ciśnieniowych. Zachęcam do porównania tych urządzeń i dopasowania do swoich oczekiwań i potrzeb. Warto pamiętać, że zakup ekspresu jest wydatkiem na lata i dobrze jest zainwestować w  sprzęt, który da nam najwyższą satysfakcję.