Wybieramy mały ekspres do kawy – TOP 5. Idealny do mini kuchni.

Wybieramy mały ekspres do kawy - TOP 5

Kiedy mamy małą kuchnię, czasem naprawdę trudno w niej coś jeszcze umieścić. Jednak jeśli lubimy dobrą kawę warto byłoby znaleźć w niej choć jeden mały kąt na ekspres do kawy. Dlatego też nie będzie się dla nas liczyć tylko cena ekspresu, ale również jego wymiary, idealnie dopasowane do naszej niewielkiej przestrzeni.

Mały ekspres do kawy dlaczego warto?

Mały ekspres do kawy warto kupić przede wszystkim dlatego, że zajmuje niewiele miejsca. Sprawdzi się tak naprawdę przy niewielkiej przestrzeni, ale również w dużej kuchni, jeśli szczególnie cenimy sobie ład, porządek i puste blaty.  Mały ekspres pozwoli nam więc na zaoszczędzenie miejsca w kuchni, nie zaburzy harmonii, jaką chcieliśmy osiągnąć, będzie przyjemnym dodatkiem do pięknego, ciepłego wnętrza, ale też pozwoli nam cieszyć się przepyszną, szybko przygotowaną kawą. Kto dziś nie ceni każdej minuty czasu?

Ekspresy mini do kawy – TOP 5

Ekspresów w wersji mini mamy dziś multum. Jest po prostu z czego wybierać. Mogą to być ekspresy na kapsułki, przelewowe lub ciśnieniowe. Każdy z nich ma jakieś zalety. Większość marek jednak posiada w swojej ofercie małe ekspresy, dostosowane do potrzeb i preferencji swoich klientów. Każdy z nas może znaleźć wśród nich coś odpowiedniego dla siebie.

Ekspres Siemens EQ.500 Classic TP501R09

Ekspres SIEMENS EQ.500 TP503R04

To opcja ekspresu, który nie tylko zajmuje niewiele miejsca, ale też zaoszczędza sporo naszego czasu.

Ekspres Siemens EQ.500 Classic TP501R09 to ekspres ciśnieniowy, pozwalający na przygotowanie niemal za jednym kliknięciem kilku rodzajów kaw. Spokojnie przy jego pomocy przygotujemy smaczne espresso, cappuccino, klasyczną kawę czy latte macchiatto.

Ekspres posiada wygodny wyświetlacz i panel dotykowy. Wygodną opcją jest też funkcja autoczyszczenia układu spieniania mleka. Dzieje się to za pomocą gorącej pary, bez naszego udziału. To bardzo higieniczna opcja.

Ekspres Jura ENA 8 Touch Full Metropolitan Black

Ekspres JURA ENA 4 FULL METROPOLITAN CZARNY

To kolejny mały ekspres ciśnieniowy o mocy 1450 W. Ekspres posiada wygodne funkcje autoczyszczenia, odkamieniania, automatycznego płukania i wyłączania.

Ekspres Jura to maksimum szwajcarskiej precyzji. Zastosowano w nim najnowsze technologie, dzięki którym zyskujemy wygodę użytkowania. W tym ekspresie dzięki zastosowanym technologiom na pewno przygotujemy sobie najlepsze espresso.

Dodatkowym atutem jest piękny wygląd, który stanie się ozdobą naszej kuchni. Zbiornik na wodę został wykonany tak, by przypominał strukturę kryształu.

Ekspres De’Longhi ECAM 350.55.B

Ekspres De'Longhi ECAM 350.75.S

Ekspres do kawy ciśnieniowy o mocy 1450 W. Wygodne funkcje, z których możemy skorzystać to w tym przypadku automatyczne czyszczenie i spienianie mleka.

De’Longhi ECAM pozwoli nam na przygotowanie prawdziwej włoskiej kawy. Jest niezwykle łatwy w obsłudze. Dosłownie za jednym dotknięciem będziemy mogli przygotować sobie niemal każdy rodzaj włoskiej kawy: espresso, coffee long, doppio, risteretto lub espresso lungo, ale także kawy z mlekiem.

Ekspres posiada wygodą opcję Moja Kawa, która pozwala na przygotowanie kawy według naszych upodobań i preferencji. Możemy za jej pomocą dobrać odpowiedni stosunek kawy do mleka, a także moc naszego ulubionego napoju.

Ekspres De’Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Ekspres De'Longhi Magnifica S ECAM 22.110.B

Następna opcja małego ciśnieniowego ekspresu do kawy to Ekspres De’Longhi Magnifica S ECAM, który posiada opcje automatycznego czyszczenia, odkamieniania i spieniania mleka.

Ekspres pozwala na dostosowanie kawy do własnych preferencji niemal pod każdym względem. Możemy wybrać zarówno odpowiednią dla nas temperaturę, smak oraz ilość napoju.

Dzięki optymalnemu ciśnieniu ekspres przygotuje dla nas idealną kawę o bogatym i intensywnym aromacie.

Dodatkowo ekspres posiada młynek żarnowy, który pozwala na doskonałe zmielenie ziaren kawy, a przez to na wydobycie wspaniałego aromatu. Jest niezwykle cichy i wytrzymały.

Ekspres Nivona CafeRomatica 820

Ekspres Nivona CafeRomatica 820

To również ekspres ciśnieniowy o mocy 1450 W. Posiada opcje automatycznego płukania i wyłączania, personalizacji ustawień, podgrzewania filiżanek, spieniania mleka i wstępnego zaparzania. Ekspres zapamięta również nasze ustawienia.

Dodatkowo możemy skorzystać z młynka wbudowanego do ekspresu, który idealnie zmieli dla nas ziarna kawy. Ekspres pozwoli nam też na przygotowanie dwóch kaw jednocześnie.

Dużym atutem jest też zastosowanie zapamiętywania ustawień, dzięki czemu możemy wybrać aż 10 zapisanych przez nas opcji lub 7 ustawień fabrycznych.

Mały ekspres do kawy vs duży

Małe i duże ekspresy nie różnią się aż tak od siebie. Jedyne co je odróżnia to rozmiary. W zależności od efektu wizualnego i miejsca jakie możemy przeznaczyć na niego w naszej kuchni wybierzemy mały lub duży ekspres.

Dziś małe ekspresy posiadają niemal te same funkcje i taką samą ich ilość co duże. Są jednak nieporównywalnie tańsze.

Nasz wybór też zależeć będzie od ilości domowników czy od tego ile kaw chcemy przygotować w jak najkrótszym czasie. Mały ekspres na pewno będzie miał mniejsze zbiorniki niż ten duży. Jednak do podstawowego użytku domowego będzie idealnym rozwiązaniem.

Sprawdź inne ciekawe alternatywy ekspresów do kawy

Przedstawione małe ekspresy do kawy to jednak nie wszystko. Oferta jest niezwykle bogata i każdy może znaleźć najlepszy i najwygodniejszy dla siebie model, z funkcjonalnością jaka będzie odpowiadała jego potrzebom.

Poniżej znajdziecie szeroką ofertę produktów, które warto wziąć pod uwagę planując zakup ekspresu do kawy, posiadającego wszystkie potrzebne parametry.